Jižní Čechy

Jihočeský kraj (do 30. 5. 2001 Budějovický kraj) leží na jihu Čech, ale okolí Dačic zasahuje i na Moravu; České Velenice s okolím (tzv. Vitorazsko) do roku 1920 byly součástí Dolního Rakouska. Na západě sousedí s Plzeňským krajem, na severu se Středočeským krajem, na severovýchodě s krajem Vysočina, na východě má kratičký úsek společné hranice s Jihomoravským krajem. Na jihu sousedí s rakouskou spolkovou zemí Horní Rakousko, na jihovýchodě s Dolním Rakouskem a na jihozápadě s německou spolkovou zemí Bavorsko. Malebná jihočeská krajina nabízí celou řadu výletů na kole nebo autem. Hotel Frankův Dvůr je ideálním východiskem pro objevování krás Jindřichohradecka a širšího okolí.

Jindřichův Hradec

Historické město plné romantických zákoutí a zajímavých staveb je vzdáleno pouze 2 km. Za návštěvu stojí zejména státní hrad a zámek. Hrad a zámek Jindřichův Hradec je jedním z nejkrásnějších a nejmonumentálnějších zámeckých areálů na našem území. Původní zeměpanský hrad, vybudovaný na skále nad tokem Hamerského potoka a říčkou Nežárkou, byl písemně zmiňován již kolem roku 1200. K nejvelkolepější přestavbě hradu, která proměnila gotický hrad v honosné renesanční sídlo, došlo ve 2. polovině 16. století za vlády posledních pánů z Hradce, kdy vzniklo pověstné Jáchymovo a Adamovo stavení, španělské křídlo, Malé arkády a Velké arkády se zahradou. Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. I s tímto hradem a zámkem je spojena postava postava Bílé paní Perchty z Rožmberka.

Státní zámek Červená Lhota

Renesanční vodní zámek, vybudovaný na skalnatém ostrůvku uprostřed rybníka, láká návštěvníky z celého světa. Nabízí hodnotné interiéry s bohatou štukovou výzdobou a cennými nástěnnými malbami. Zámek je obklopen příjemným anglickým parkem. Doporučujeme zapůjčení lodičky, z vody vypadá zámek úchvatně.

Oficiální stránky

Třeboň

Patří mezi nejkrásnější jihočeská města. Prvně bylo zmíněno jako trhová osada v bažinatém kraji v roce 1262. Největšího rozkvětu se pak dočkalo za vlády Rožmberků. Dnes je Třeboň oblíbené lázeňské město, kde můžete navštívit řadu památek (www.zamek-trebon.eu), nebo prožít příjemný wellness den. 

Česká Kanada

Nádherné místo téměř panenské přírody (Česká Kanada leží v oblasti, která byla až do roku 1989 vojenským územím.) Leží podél státní hranice s Rakouskem. Svůj název získala pro chladnější podnebí, početné vodní hladiny, rozsáhlé lesní komplexy a řídkou obydlenost a neporušenost přírody.

Nejvyšším bodem je 738 metrů vysoký Vysoký kámen. Centrem České Kanady je románská zřícenina hradu Landštejn.

Státní hrad Landštejn

Hrad Landštejn je historickou perlou přírodního parku Česká Kanada. Vznikl počátkem 13. století jako obranná pevnost, střežící zemskou stezku do Vitorazska a území česko-rakouské hranice. V r. 1771 hrad zničil silný požár po zásahu blesku a k rekonstrukci došlo až koncem 20. stol. Z vyhlídkové věže hradu je krásný pohled na lesy České Kanady.

Pokud máte rádi soutěže a hry, nabízíme vám uspořádání Pevnosti Boyard na hradě Landštejn.

Oficiální stránky

 

 

Naši partneři

MediCorrect Clinic Chalupa na Šumavě Terezský dvůr - chovatelská stanice plemene Rottweiler

Hotel je členem AKR

Asociace hotelů a restaurací ČR