Zámek Červená Lhota

Pohádkové léto na Červené Lhotě

O letních prázdninách od středy do neděle můžete v zámeckém areálu shlédnout od 15 hodin pohádku. Představení trvá cca 50 minut, je vhodné pro děti od 3 let. Více zde.

O zámku

Renesanční vodní zámek v Jižních Čechách, vybudovaný na skalnatém ostrůvku uprostřed rybníka, láká návštěvníky z celého světa. Nabízí hodnotné interiéry s bohatou štukovou výzdobou a cennými nástěnnými malbami. Existence původní tvrze na místě nynějšího zámku se předpokládá někdy od poloviny 14. století. Prvním písemným pramenem je zápis učiněný do desek zemských až roku 1465.

Dnešní stavba ve svém jádru uchovala tři původně samostatné gotické budovy, které tvořily panské sídlo předpokládané zde nejpozději koncem 14. století. Autentické gotické konstrukce jsou dodnes dobře zachované ve sklepních prostorách dvou čtvercových budov přiléhajících z obou stran k průjezdu. Z pohledu starého vstupu, který vedl z opačné strany, než je tomu dnes, po později odtěžené skalní šíji, se jeví dvě čtvercové budovy jako obytné chráněné od severu příkrou skalkou a řečištěm někdejšího potoka.

Zámek je obklopen příjemným anglickým parkem. Doporučujeme zapůjčení lodičky, z vody vypadá zámek úchvatně! Oficiální stránky zámku

Naši partneři

MediCorrect Clinic Chalupa na Šumavě Terezský dvůr - chovatelská stanice plemene Rottweiler

Hotel je členem AKR

Asociace hotelů a restaurací ČR